|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Saturday, September 30, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 197639 | Stewart Heights | 10:30 AM | 1 | A1 vs A5 | STU Evolution B06 Trujillo | vs. | FME Cobras - Accetturo | 197638 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 10:30 AM | Mod2 | A2 vs A4 | FWFC B06 Timberwolves | vs. | MpVSA B06 Ramirez | 197641 | Agren Park | 12:00 PM | 1 | A7 vs A6 | VISC Buccaneers 2006 | vs. | Southlake Rec B06 Companion Athletics | 197640 | Vassault Park | 02:00 PM | 2 | A3 vs A8 | Nortac Vipers | vs. | Auburn City Strikers BU12 | Bracket - Saturday, October 07, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 197645 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A2 | Auburn City Strikers BU12 | vs. | FWFC B06 Timberwolves | 197642 | Vassault Park | 12:00 PM | 2 | A3 vs A1 | Nortac Vipers | vs. | STU Evolution B06 Trujillo | 197644 | Hedden Elementary | 12:00 PM | 1 | A5 vs A6 | FME Cobras - Accetturo | vs. | Southlake Rec B06 Companion Athletics | 197643 | Ravensdale | 12:30 PM | 4 | A4 vs A7 | MpVSA B06 Ramirez | vs. | VISC Buccaneers 2006 | Bracket - Saturday, October 14, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 197649 | Stewart Heights | 09:00 AM | 1 | A1 vs A8 | STU Evolution B06 Trujillo | vs. | Auburn City Strikers BU12 | 197647 | Maywood Middle | 10:30 AM | 1 | A6 vs A3 | Southlake Rec B06 Companion Athletics | vs. | Nortac Vipers | 197648 | Surprise Lake Middle School | 01:30 PM | 1 | A5 vs A4 | FME Cobras - Accetturo | vs. | MpVSA B06 Ramirez | 197646 | Harbor School Vashon | 02:00 PM | 1 | A7 vs A2 | VISC Buccaneers 2006 | vs. | FWFC B06 Timberwolves | Bracket - Saturday, October 21, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 197653 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A7 | Auburn City Strikers BU12 | vs. | VISC Buccaneers 2006 | 197650 | Kiwanis Park | 10:30 AM | 1 | A6 vs A1 | Southlake Rec B06 Companion Athletics | vs. | STU Evolution B06 Trujillo | 197651 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 12:00 PM | Mod | A2 vs A5 | FWFC B06 Timberwolves | vs. | FME Cobras - Accetturo | 197652 | Ravensdale | 05:00 PM | 4 | A4 vs A3 | MpVSA B06 Ramirez | vs. | Nortac Vipers | Bracket - Saturday, October 28, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 197657 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A6 | Auburn City Strikers BU12 | vs. | Southlake Rec B06 Companion Athletics | 197655 | Stewart Heights | 10:00 AM | 1 | A1 vs A4 | STU Evolution B06 Trujillo | vs. | MpVSA B06 Ramirez | 197656 | Vassault Park | 10:30 AM | 2 | A3 vs A2 | Nortac Vipers | vs. | FWFC B06 Timberwolves | 197654 | Surprise Lake Middle School | 01:30 PM | 1 | A5 vs A7 | FME Cobras - Accetturo | vs. | VISC Buccaneers 2006 | Bracket - Saturday, November 04, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 197661 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A5 | Auburn City Strikers BU12 | vs. | FME Cobras - Accetturo | 197658 | Maywood Middle | 09:00 AM | 1 | A6 vs A4 | Southlake Rec B06 Companion Athletics | vs. | MpVSA B06 Ramirez | 197659 | Harbor School Vashon | 02:00 PM | 1 | A7 vs A3 | VISC Buccaneers 2006 | vs. | Nortac Vipers | 197660 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 04:30 PM | Mod | A2 vs A1 | FWFC B06 Timberwolves | vs. | STU Evolution B06 Trujillo | Bracket - Saturday, November 11, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 197664 | Stewart Heights | 10:30 AM | 1 | A1 vs A7 | STU Evolution B06 Trujillo | vs. | VISC Buccaneers 2006 | 197662 | Vassault Park | 10:30 AM | 2 | A3 vs A5 | Nortac Vipers | vs. | FME Cobras - Accetturo | 197665 | Summit Trails Middle School | 10:30 AM | 1 | A4 vs A8 | MpVSA B06 Ramirez | vs. | Auburn City Strikers BU12 | 197663 | Karl Grosch Field at Steel Lake | 03:00 PM | Mod | A2 vs A6 | FWFC B06 Timberwolves | vs. | Southlake Rec B06 Companion Athletics | Bracket - Saturday, November 18, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 197668 | TBD |
--
|
--
| A8 vs A3 | Auburn City Strikers BU12 | vs. | Nortac Vipers | 197666 | Summit Trails Middle School | 12:00 PM | 1 | A4 vs A2 | MpVSA B06 Ramirez | vs. | FWFC B06 Timberwolves | 197667 | Surprise Lake Middle School | 12:00 PM | 1 | A5 vs A1 | FME Cobras - Accetturo | vs. | STU Evolution B06 Trujillo | 197669 | Maywood Middle | 12:00 PM | 1 | A6 vs A7 | Southlake Rec B06 Companion Athletics | vs. | VISC Buccaneers 2006 | Bracket - Saturday, December 02, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 197672 | Maywood Middle | 09:00 AM | 1 | A6 vs A5 | Southlake Rec B06 Companion Athletics | vs. | FME Cobras - Accetturo | 197670 | Stewart Heights | 10:30 AM | 1 | A1 vs A3 | STU Evolution B06 Trujillo | vs. | Nortac Vipers | 197671 | Harbor School Vashon | 02:00 PM | 1 | A7 vs A4 | VISC Buccaneers 2006 | vs. | MpVSA B06 Ramirez | 197673 | Sacajawea Middle School | 04:30 PM | 1 | A2 vs A8 | FWFC B06 Timberwolves | vs. | Auburn City Strikers BU12 |
|
|
| |
| |
| | |
|