2017 South Sound United League Fall
Team Schedules - Boys Under 11 Division 4
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017ssulfall.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=B31FA68E-39A6-4E13-96D4-D4249B7BCF94&tournamentguid=CC3242EB-D75D-4AD6-8D1C-E77F8E3D1155&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197816  TBD   --    --  A3 vs A8AYSA BU11 2 vs.Nortac Force2
 197815  Kiwanis Park  01:30 PM  1 A1 vs A5Southlake Rec B07 Tremblay 1 vs.KCYS B07 Jaguars3
 197817  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A7 vs A6FWMSC B07 Destroyers 3 vs.Nortac Eagles4
 197814  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod  A2 vs A4FWMSC B07 Wolverines 2 vs.FME Shockers - Hernandez4

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197818  TBD   --    --  A3 vs A1AYSA BU11 1 vs.Southlake Rec B07 Tremblay4
 197821  Vassault Park  10:30 AM  1 A8 vs A2Nortac Force 1 vs.FWMSC B07 Wolverines2
 197820  Pea Patch (North Green River Park)  12:00 PM  2 A5 vs A6KCYS B07 Jaguars 3 vs.Nortac Eagles3
 197819  Hedden Elementary  03:00 PM  1 A4 vs A7FME Shockers - Hernandez 4 vs.FWMSC B07 Destroyers8

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197824  Pea Patch (North Green River Park)  09:30 AM  3 A5 vs A4KCYS B07 Jaguars 3 vs.FME Shockers - Hernandez3
 197823  Vassault Park  12:00 PM  1 A6 vs A3Nortac Eagles 5 vs.AYSA BU112
 197825  Maywood Middle  03:00 PM  1 A1 vs A8Southlake Rec B07 Tremblay 2 vs.Nortac Force1
 197822  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A7 vs A2FWMSC B07 Destroyers 3 vs.FWMSC B07 Wolverines4

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197826  Vassault Park  10:30 AM  2 A6 vs A1Nortac Eagles 2 vs.Southlake Rec B07 Tremblay2
 197829  Vassault Park  12:00 PM  2 A8 vs A7Nortac Force 4 vs.FWMSC B07 Destroyers6
 197828  Surprise Lake Middle School  04:30 PM  1 A4 vs A3FME Shockers - Hernandez 6 vs.AYSA BU112
 197827  Karl Grosch Field at Steel Lake  06:00 PM  Mod2 A2 vs A5FWMSC B07 Wolverines 1 vs.KCYS B07 Jaguars5

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197832  TBD   --    --  A3 vs A2AYSA BU11 0 vs.FWMSC B07 Wolverines4
 197830  Pea Patch (North Green River Park)  09:00 AM  3 A5 vs A7KCYS B07 Jaguars 2 vs.FWMSC B07 Destroyers3
 197831  Maywood Middle  01:30 PM  1 A1 vs A4Southlake Rec B07 Tremblay 1 vs.FME Shockers - Hernandez6
 197833  Vassault Park  01:30 PM  1 A8 vs A6Nortac Force 2 vs.Nortac Eagles5

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197861  Vassault Park  10:30 AM  1 A6 vs A4Nortac Eagles 3 vs.FME Shockers - Hernandez5
 197863  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A2 vs A1FWMSC B07 Wolverines 1 vs.Southlake Rec B07 Tremblay3
 197862  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A7 vs A3FWMSC B07 Destroyers 4 vs.AYSA BU111
 197864  Vassault Park  03:00 PM  2 A8 vs A5Nortac Force 2 vs.KCYS B07 Jaguars5

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197865  TBD   --    --  A3 vs A5AYSA BU11 4 vs.KCYS B07 Jaguars5
 197867  Maywood Middle  01:30 PM  1 A1 vs A7Southlake Rec B07 Tremblay 1 vs.FWMSC B07 Destroyers1
 197866  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A2 vs A6FWMSC B07 Wolverines 1 vs.Nortac Eagles3
 197868  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A4 vs A8FME Shockers - Hernandez 3 vs.Nortac Force6

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197872  Vassault Park  09:00 AM  1 A6 vs A7Nortac Eagles 4 vs.FWMSC B07 Destroyers4
 197871  Vassault Park  10:30 AM  1 A8 vs A3Nortac Force   vs.AYSA BU11 
 197869  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A4 vs A2FME Shockers - Hernandez 7 vs.FWMSC B07 Wolverines2
 197870  Wilson Field  04:30 PM  3 A5 vs A1KCYS B07 Jaguars 6 vs.Southlake Rec B07 Tremblay1

Bracket - Saturday, December 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197874  Vassault Park  12:00 AM  1 A3 vs A6AYSA BU11 0 vs.Nortac Eagles3
 197876  Vassault Park  10:30 AM  1 A8 vs A1Nortac Force 0 vs.Southlake Rec B07 Tremblay4
 197875  Surprise Lake Middle School  12:00 PM  1 A4 vs A5FME Shockers - Hernandez 3 vs.KCYS B07 Jaguars3
 197873  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod  A2 vs A7FWMSC B07 Wolverines 3 vs.FWMSC B07 Destroyers4






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.