2017 South Sound United League Fall
Team Schedules - Boys Under 18/19 Division 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017ssulfall.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=B7380C57-E5EB-47D6-8665-EDC89077C105&tournamentguid=CC3242EB-D75D-4AD6-8D1C-E77F8E3D1155&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : WS Shock 99-Day33333010333328 29  43 
 A3 : LSDSC Avanti United FC B9913303313011322 15  36 
 A1 : STU BU18 Galaxy00013333333022 2  32 
 A8 : FWFC B00 Tsunami11331330103322 17  36 
 A4 : UP Blue Starz 9903030300301316 -7  28 
 A2 : WS Predators 99-Pimblett31000033130014 -10  21 
 A6 : FWFC B99 Sounders3001100301009 -2  32 
 A7 : UP Cobras0030000000003 -44  25 

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127907  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A1 vs A5STU BU18 Galaxy 2 vs.WS Shock 99-Day5
 127908  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A3 vs A8LSDSC Avanti United FC B99 0 vs.FWFC B00 Tsunami0
 127909  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  A A7 vs A6UP Cobras 5 vs.FWFC B99 Sounders11
 127906  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A4WS Predators 99-Pimblett 1 vs.UP Blue Starz 990

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127912  Delridge Playfield  10:30 AM  Sout A5 vs A6WS Shock 99-Day 4 vs.FWFC B99 Sounders0

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127910  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A1 vs A3STU BU18 Galaxy 2 vs.LSDSC Avanti United FC B993
 127913  Sacajawea Middle School  10:00 AM  1 A8 vs A2FWFC B00 Tsunami 2 vs.WS Predators 99-Pimblett2
 127911  Chambers Creek Park and Fields  12:00 PM  A A7 vs A4UP Cobras 1 vs.UP Blue Starz 993

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127917  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A1 vs A8STU BU18 Galaxy 0 vs.FWFC B00 Tsunami4
 127914  Chambers Creek Park and Fields  12:00 PM  A A7 vs A2UP Cobras 4 vs.WS Predators 99-Pimblett1
 127916  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A4WS Shock 99-Day 3 vs.UP Blue Starz 990
 127915  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A6 vs A3FWFC B99 Sounders 3 vs.LSDSC Avanti United FC B995

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127921  Chambers Creek Park and Fields  10:00 AM  A A7 vs A8UP Cobras 3 vs.FWFC B00 Tsunami5
 127920  Chambers Creek Park and Fields  12:00 PM  A A4 vs A3UP Blue Starz 99 2 vs.LSDSC Avanti United FC B991
 127919  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A2WS Shock 99-Day 5 vs.WS Predators 99-Pimblett0
 127918  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A6 vs A1FWFC B99 Sounders 4 vs.STU BU18 Galaxy4

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127924  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A3 vs A2LSDSC Avanti United FC B99 3 vs.WS Predators 99-Pimblett1
 127922  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A7WS Shock 99-Day 5 vs.UP Cobras1
 127923  Chambers Creek Park and Fields  01:00 PM  A A4 vs A1UP Blue Starz 99 3 vs.STU BU18 Galaxy5
 127925  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A6 vs A8FWFC B99 Sounders 1 vs.FWFC B00 Tsunami1

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127927  Chambers Creek Park and Fields  12:00 PM  A A7 vs A3UP Cobras 2 vs.LSDSC Avanti United FC B998
 127928  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A1WS Predators 99-Pimblett 1 vs.STU BU18 Galaxy2
 127929  Sacajawea Middle School  02:00 PM  1 A8 vs A5FWFC B00 Tsunami 3 vs.WS Shock 99-Day1
 127926  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A6 vs A4FWFC B99 Sounders 2 vs.UP Blue Starz 993

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127932  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A1 vs A7STU BU18 Galaxy 5 vs.UP Cobras1
 127930  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A3 vs A5LSDSC Avanti United FC B99 2 vs.WS Shock 99-Day2
 127933  Chambers Creek Park and Fields  12:00 PM  A A4 vs A8UP Blue Starz 99 0 vs.FWFC B00 Tsunami6
 127931  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A6WS Predators 99-Pimblett 2 vs.FWFC B99 Sounders1

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127935  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A1WS Shock 99-Day 2 vs.STU BU18 Galaxy3
 127934  Chambers Creek Park and Fields  01:00 PM  A A4 vs A2UP Blue Starz 99 1 vs.WS Predators 99-Pimblett4
 127936  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A8 vs A3FWFC B00 Tsunami 0 vs.LSDSC Avanti United FC B993
 127937  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A6 vs A7FWFC B99 Sounders 5 vs.UP Cobras0

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127938  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A3 vs A1LSDSC Avanti United FC B99 2 vs.STU BU18 Galaxy3
 127940  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A5 vs A6WS Shock 99-Day 4 vs.FWFC B99 Sounders2
 127939  Chambers Creek Park and Fields  01:00 PM  A A4 vs A7UP Blue Starz 99 9 vs.UP Cobras4
 127941  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A8 vs A2FWFC B00 Tsunami 4 vs.WS Predators 99-Pimblett4

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127942  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A7WS Predators 99-Pimblett 4 vs.UP Cobras1
 127944  Chambers Creek Park and Fields  01:00 PM  A A4 vs A5UP Blue Starz 99 1 vs.WS Shock 99-Day3
 127943  Fort Steilacoom Park  02:00 PM  A A3 vs A6LSDSC Avanti United FC B99 3 vs.FWFC B99 Sounders3
 127945  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A8 vs A1FWFC B00 Tsunami 1 vs.STU BU18 Galaxy2

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127946  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A1 vs A6STU BU18 Galaxy 1 vs.FWFC B99 Sounders0

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127948  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  A A3 vs A4LSDSC Avanti United FC B99 2 vs.UP Blue Starz 992
 127949  Sacajawea Middle School  12:00 PM  1 A8 vs A7FWFC B00 Tsunami 8 vs.UP Cobras3
 127947  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A5WS Predators 99-Pimblett 0 vs.WS Shock 99-Day4

Bracket - Sunday, December 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127955  First Creek Middle School  11:00 AM  1 A1 vs A4STU BU18 Galaxy 3 vs.UP Blue Starz 994
 127954  Curtis High School  11:00 AM  1 A7 vs A5UP Cobras 0 vs.WS Shock 99-Day5
 127956  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A2 vs A3WS Predators 99-Pimblett 1 vs.LSDSC Avanti United FC B994
 127957  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A8 vs A6FWFC B00 Tsunami 2 vs.FWFC B99 Sounders0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.