2017 South Sound United League Fall
Team Schedules - Boys Under 13 Division 4
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017ssulfall.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=C09C9BB5-8B32-42F5-952E-D7A34659228D&tournamentguid=CC3242EB-D75D-4AD6-8D1C-E77F8E3D1155&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : WS King Tigers 05-Palmer33133333 3328 40  56 
 A2 : WS Lightning Bolts 05-Metcalf 333031333325 37  47 
 A6 : WS Phoenix FC 05-Hoff3313333 30325 39  48 
 A1 : WS Bulldogs 05-Bradley3 33031033019 24  38 
 A8 : LSDSC Lakewood United 0530303 0303318 8  32 
 A11 : STU BU13 Pumas0 33031330016 6  27 
 A3 : VISC Islanders BU13 200503003001 0 7 -10  25 
 A4 : FME Lightning - Kalirae300000100 04 -58  7 
 A7 : VISC Tsunami BU13 200500300  0 0 3 -24  16 
 A10 : FME Strikers - Hall000 00300  3 -39  7 
 A9 : WS South Park 05-Omar0000  010 01 -23  5 
 Bye           0 0  0 

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167379  TBD   --    --  Bye vs A2Bye   vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf 
 166322  Delridge Playfield  10:30 AM  Sout A5 vs A10WS King Tigers 05-Palmer 9 vs.FME Strikers - Hall2
 166324  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  B A8 vs A7LSDSC Lakewood United 05 5 vs.VISC Tsunami BU13 20051
 166320  McMurray Middle School  12:00 PM  B A3 vs A1VISC Islanders BU13 2005 0 vs.WS Bulldogs 05-Bradley2
 166323  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A6 vs A9WS Phoenix FC 05-Hoff 0F vs.WS South Park 05-Omar
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167380  TBD   --    --  A1 vs ByeWS Bulldogs 05-Bradley   vs.Bye 
 166329  Hiawatha  09:00 AM  1 A5 vs A8WS King Tigers 05-Palmer 5 vs.LSDSC Lakewood United 051
 166330  McMurray Middle School  12:00 PM  B A7 vs A6VISC Tsunami BU13 2005 1 vs.WS Phoenix FC 05-Hoff8
 166327  Columbia Junior High  01:00 PM  1 A10 vs A3FME Strikers - Hall 0 vs.VISC Islanders BU13 20055
 166328  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A4 vs A9FME Lightning - Kalirae 0F vs.WS South Park 05-Omar
Forfeited Game
0
 166326  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A11WS Lightning Bolts 05-Metcalf 6 vs.STU BU13 Pumas0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167466  TBD   --    --  Bye vs A11Bye   vs.STU BU13 Pumas 
 166335  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A8 vs A3LSDSC Lakewood United 05 4 vs.VISC Islanders BU13 20053
 166336  McMurray Middle School  10:00 AM  B A7 vs A4VISC Tsunami BU13 2005 9 vs.FME Lightning - Kalirae5
 166337  Delridge Playfield  11:00 AM  Nort A5 vs A6WS King Tigers 05-Palmer 2 vs.WS Phoenix FC 05-Hoff2
 166333  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A10 vs A1FME Strikers - Hall 0 vs.WS Bulldogs 05-Bradley7
 166334  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A9WS Lightning Bolts 05-Metcalf 5 vs.WS South Park 05-Omar1

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167465  TBD   --    --  Bye vs A10Bye   vs.FME Strikers - Hall 
 166340  Hiawatha  09:00 AM  1 A1 vs A8WS Bulldogs 05-Bradley 4 vs.LSDSC Lakewood United 050
 166339  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A11 vs A9STU BU13 Pumas 6 vs.WS South Park 05-Omar0
 166343  Columbia Junior High  11:00 AM  1 A4 vs A5FME Lightning - Kalirae 0 vs.WS King Tigers 05-Palmer10
 166341  McMurray Middle School  02:00 PM  B A7 vs A2VISC Tsunami BU13 2005 1 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf7
 166342  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A6 vs A3WS Phoenix FC 05-Hoff 6 vs.VISC Islanders BU13 20050

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167386  TBD   --    --  A9 vs ByeWS South Park 05-Omar   vs.Bye 
 166348  Delridge Playfield  09:00 AM  Sout A5 vs A2WS King Tigers 05-Palmer 2 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf1
 166345  Surprise Lake Middle School  11:00 AM  1 A10 vs A8FME Strikers - Hall 0 vs.LSDSC Lakewood United 055
 166346  First Creek Middle School  12:20 PM  1 A11 vs A7STU BU13 Pumas 3 vs.VISC Tsunami BU13 20050
 166349  McMurray Middle School  02:00 PM  B A3 vs A4VISC Islanders BU13 2005 8 vs.FME Lightning - Kalirae0
 166347  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A6 vs A1WS Phoenix FC 05-Hoff 4 vs.WS Bulldogs 05-Bradley0

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167385  TBD   --    --  A8 vs ByeLSDSC Lakewood United 05   vs.Bye 
 166354  Hiawatha  09:00 AM  1 A1 vs A4WS Bulldogs 05-Bradley 6 vs.FME Lightning - Kalirae0
 166351  Hiawatha  10:30 AM  1 A9 vs A7WS South Park 05-Omar   vs.VISC Tsunami BU13 2005 
 166353  First Creek Middle School  12:15 PM  1 A11 vs A5STU BU13 Pumas 3 vs.WS King Tigers 05-Palmer5
 166352  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A10 vs A6FME Strikers - Hall 0 vs.WS Phoenix FC 05-Hoff7
 166355  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A3WS Lightning Bolts 05-Metcalf 6 vs.VISC Islanders BU13 20051

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167384  TBD   --    --  Bye vs A7Bye   vs.VISC Tsunami BU13 2005 
 166359  Columbia Junior High  09:00 AM  1 A4 vs A10FME Lightning - Kalirae 2 vs.FME Strikers - Hall4
 166358  Hiawatha  09:00 AM  1 A5 vs A9WS King Tigers 05-Palmer 4 vs.WS South Park 05-Omar0
 166357  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A8 vs A6LSDSC Lakewood United 05 3 vs.WS Phoenix FC 05-Hoff6
 166360  McMurray Middle School  12:00 PM  B A3 vs A11VISC Islanders BU13 2005 4 vs.STU BU13 Pumas7
 166361  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A1WS Lightning Bolts 05-Metcalf 2 vs.WS Bulldogs 05-Bradley2

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167383  TBD   --    --  A6 vs ByeWS Phoenix FC 05-Hoff   vs.Bye 
 166367  Hiawatha  09:00 AM  1 A1 vs A11WS Bulldogs 05-Bradley 0 vs.STU BU13 Pumas2
 166321  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A11 vs A4STU BU13 Pumas
Disqualified
 0 vs.FME Lightning - Kalirae0D
 166364  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A8 vs A4LSDSC Lakewood United 05 8 vs.FME Lightning - Kalirae0
 166363  McMurray Middle School  02:00 PM  B A7 vs A5VISC Tsunami BU13 2005 3 vs.WS King Tigers 05-Palmer8
 166366  Fife High School  03:00 PM  1 A10 vs A2FME Strikers - Hall 0 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf6
 166365  Delridge Playfield  03:30 PM  Nort A9 vs A3WS South Park 05-Omar 3 vs.VISC Islanders BU13 20053

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167382  Pending Availability  12:00 AM  - Bye vs A5Bye   vs.WS King Tigers 05-Palmer 
 166372  Hiawatha  09:00 AM  1 A1 vs A9WS Bulldogs 05-Bradley 10 vs.WS South Park 05-Omar1
 166369  Columbia Junior High  11:00 AM  1 A4 vs A6FME Lightning - Kalirae 0 vs.WS Phoenix FC 05-Hoff13
 166370  McMurray Middle School  12:00 PM  B A3 vs A7VISC Islanders BU13 2005   vs.VISC Tsunami BU13 2005 
 166373  First Creek Middle School  12:30 PM  1 A11 vs A10STU BU13 Pumas 5 vs.FME Strikers - Hall1
 166371  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A8WS Lightning Bolts 05-Metcalf 4 vs.LSDSC Lakewood United 052

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167381  TBD   --    --  A4 vs ByeFME Lightning - Kalirae   vs.Bye 
 166375  Hiawatha  09:00 AM  1 A5 vs A3WS King Tigers 05-Palmer 7 vs.VISC Islanders BU13 20051
 166376  Delridge Playfield  09:00 AM  Sout A6 vs A2WS Phoenix FC 05-Hoff 1 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf3
 166378  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A8 vs A11LSDSC Lakewood United 05 4 vs.STU BU13 Pumas1
 166377  Harbor School Vashon  02:00 PM  1 A7 vs A1VISC Tsunami BU13 2005 1 vs.WS Bulldogs 05-Bradley4
 166379  Delridge Playfield  03:30 PM  Nort A9 vs A10WS South Park 05-Omar   vs.FME Strikers - Hall 

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 167378  TBD   --    --  A3 vs ByeVISC Islanders BU13 2005   vs.Bye 
 166382  Hiawatha  09:00 AM  1 A1 vs A5WS Bulldogs 05-Bradley 3 vs.WS King Tigers 05-Palmer4
 166383  First Creek Middle School  12:30 PM  1 A11 vs A6STU BU13 Pumas 0 vs.WS Phoenix FC 05-Hoff1
 166381  Delridge Playfield  03:30 PM  Sout A2 vs A4WS Lightning Bolts 05-Metcalf 7 vs.FME Lightning - Kalirae0
 166385  Delridge Playfield  03:30 PM  Nort A9 vs A8WS South Park 05-Omar
Forfeited Game
 0 vs.LSDSC Lakewood United 050F
 166384  Surprise Lake Middle School  04:30 PM  1 A10 vs A7FME Strikers - Hall   vs.VISC Tsunami BU13 2005 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.