2017 South Sound United League Fall
Team Schedules - Boys Under 12 Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017ssulfall.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=6D386A1F-9AA5-4B5E-B55E-E214B27D0035&tournamentguid=CC3242EB-D75D-4AD6-8D1C-E77F8E3D1155&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197639  Stewart Heights  10:30 AM  1 A1 vs A5STU Evolution B06 Trujillo 1 vs.FME Cobras - Accetturo8
 197638  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod2 A2 vs A4FWFC B06 Timberwolves 1 vs.MpVSA B06 Ramirez3
 197641  Agren Park  12:00 PM  1 A7 vs A6VISC Buccaneers 2006 5 vs.Southlake Rec B06 Companion Athletics6
 197640  Vassault Park  02:00 PM  2 A3 vs A8Nortac Vipers 1 vs.Auburn City Strikers BU128

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197645  TBD   --    --  A8 vs A2Auburn City Strikers BU12 4 vs.FWFC B06 Timberwolves2
 197642  Vassault Park  12:00 PM  2 A3 vs A1Nortac Vipers 3 vs.STU Evolution B06 Trujillo7
 197644  Hedden Elementary  12:00 PM  1 A5 vs A6FME Cobras - Accetturo 4 vs.Southlake Rec B06 Companion Athletics0
 197643  Ravensdale  12:30 PM  4 A4 vs A7MpVSA B06 Ramirez 0 vs.VISC Buccaneers 20060

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197649  Stewart Heights  09:00 AM  1 A1 vs A8STU Evolution B06 Trujillo 6 vs.Auburn City Strikers BU125
 197647  Maywood Middle  10:30 AM  1 A6 vs A3Southlake Rec B06 Companion Athletics 3 vs.Nortac Vipers1
 197648  Surprise Lake Middle School  01:30 PM  1 A5 vs A4FME Cobras - Accetturo 6 vs.MpVSA B06 Ramirez4
 197646  Harbor School Vashon  02:00 PM  1 A7 vs A2VISC Buccaneers 2006 6 vs.FWFC B06 Timberwolves3

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197653  TBD   --    --  A8 vs A7Auburn City Strikers BU12 2 vs.VISC Buccaneers 20062
 197650  Kiwanis Park  10:30 AM  1 A6 vs A1Southlake Rec B06 Companion Athletics 3 vs.STU Evolution B06 Trujillo2
 197651  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod  A2 vs A5FWFC B06 Timberwolves 0 vs.FME Cobras - Accetturo6
 197652  Ravensdale  05:00 PM  4 A4 vs A3MpVSA B06 Ramirez 4 vs.Nortac Vipers6

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197657  TBD   --    --  A8 vs A6Auburn City Strikers BU12 5 vs.Southlake Rec B06 Companion Athletics4
 197655  Stewart Heights  10:00 AM  1 A1 vs A4STU Evolution B06 Trujillo 2 vs.MpVSA B06 Ramirez2
 197656  Vassault Park  10:30 AM  2 A3 vs A2Nortac Vipers 5 vs.FWFC B06 Timberwolves4
 197654  Surprise Lake Middle School  01:30 PM  1 A5 vs A7FME Cobras - Accetturo 3 vs.VISC Buccaneers 20062

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197661  TBD   --    --  A8 vs A5Auburn City Strikers BU12 0 vs.FME Cobras - Accetturo0
 197658  Maywood Middle  09:00 AM  1 A6 vs A4Southlake Rec B06 Companion Athletics 2 vs.MpVSA B06 Ramirez2
 197659  Harbor School Vashon  02:00 PM  1 A7 vs A3VISC Buccaneers 2006   vs.Nortac Vipers 
 197660  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod  A2 vs A1FWFC B06 Timberwolves 0 vs.STU Evolution B06 Trujillo4

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197664  Stewart Heights  10:30 AM  1 A1 vs A7STU Evolution B06 Trujillo 3 vs.VISC Buccaneers 20064
 197662  Vassault Park  10:30 AM  2 A3 vs A5Nortac Vipers   vs.FME Cobras - Accetturo 
 197665  Summit Trails Middle School  10:30 AM  1 A4 vs A8MpVSA B06 Ramirez   vs.Auburn City Strikers BU12 
 197663  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A2 vs A6FWFC B06 Timberwolves 1 vs.Southlake Rec B06 Companion Athletics3

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197668  TBD   --    --  A8 vs A3Auburn City Strikers BU12   vs.Nortac Vipers 
 197666  Summit Trails Middle School  12:00 PM  1 A4 vs A2MpVSA B06 Ramirez   vs.FWFC B06 Timberwolves 
 197667  Surprise Lake Middle School  12:00 PM  1 A5 vs A1FME Cobras - Accetturo 3 vs.STU Evolution B06 Trujillo0
 197669  Maywood Middle  12:00 PM  1 A6 vs A7Southlake Rec B06 Companion Athletics 2 vs.VISC Buccaneers 20061

Bracket - Saturday, December 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 197672  Maywood Middle  09:00 AM  1 A6 vs A5Southlake Rec B06 Companion Athletics   vs.FME Cobras - Accetturo 
 197670  Stewart Heights  10:30 AM  1 A1 vs A3STU Evolution B06 Trujillo   vs.Nortac Vipers 
 197671  Harbor School Vashon  02:00 PM  1 A7 vs A4VISC Buccaneers 2006   vs.MpVSA B06 Ramirez 
 197673  Sacajawea Middle School  04:30 PM  1 A2 vs A8FWFC B06 Timberwolves   vs.Auburn City Strikers BU12 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.