|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Saturday, September 09, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158922 | TBD |
--
|
--
| A3 vs A8 | VISC Orcas GU13 2005 | | vs. | LSDSC FLASH | | 158920 | Columbia Junior High | 11:00 AM | 1 | A1 vs A5 | FME Lady Gators - Olson | 4 | vs. | CFSC G05 Gowin | 1 | 158919 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Nort | A2 vs A4 | WS Bobcats 05-McCaffrey | 4 | vs. | STU GU13 Earthbenders | 2 | Bracket - Saturday, September 16, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158926 | TBD |
--
|
--
| A2 vs A8 | WS Bobcats 05-McCaffrey | | vs. | LSDSC FLASH | | 158924 | First Creek Middle School | 09:00 AM | 1 | A4 vs A7 | STU GU13 Earthbenders | 2 | vs. | AYSA Thunderstrike GU13 | 3 | 158923 | Surprise Lake Middle School | 11:00 AM | 1 | A1 vs A3 | FME Lady Gators - Olson | 1 | vs. | VISC Orcas GU13 2005 | 0 | 158925 | Kopachuck MS | 02:15 PM | 1 | A6 vs A5 | Harbor G05 Orcas | 6 | vs. | CFSC G05 Gowin | 2 | Bracket - Saturday, September 23, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158930 | TBD |
--
|
--
| A1 vs A8 | FME Lady Gators - Olson | | vs. | LSDSC FLASH | | 158927 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A2 | AYSA Thunderstrike GU13 | 1 | vs. | WS Bobcats 05-McCaffrey | 1 | 158929 | Southwood | 11:00 AM | 1 | A5 vs A4 | CFSC G05 Gowin | 0 | vs. | STU GU13 Earthbenders | 0 | 158928 | Lighthouse CS | 01:00 PM | 1 | A6 vs A3 | Harbor G05 Orcas | 1 | vs. | VISC Orcas GU13 2005 | 1 | Bracket - Saturday, September 30, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158934 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A8 | AYSA Thunderstrike GU13 | 0 | vs. | LSDSC FLASH | 4 | 158932 | Southwood | 11:00 AM | 1 | A5 vs A2 | CFSC G05 Gowin | 1 | vs. | WS Bobcats 05-McCaffrey | 3 | 158931 | Gig Harbor High School | 11:00 AM | 1 | A6 vs A1 | Harbor G05 Orcas | 1 | vs. | FME Lady Gators - Olson | 0 | 158933 | McMurray Middle School | 12:00 PM | B | A3 vs A4 | VISC Orcas GU13 2005 | 5 | vs. | STU GU13 Earthbenders | 0 | Bracket - Saturday, October 07, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158921 | Game Farm Park | 10:30 AM | W | A7 vs A6 | AYSA Thunderstrike GU13 | 1 | vs. | Harbor G05 Orcas | 4 | 158936 | First Creek Middle School | 10:45 AM | 1 | A4 vs A1 | STU GU13 Earthbenders | 2 | vs. | FME Lady Gators - Olson | 3 | 158937 | McMurray Middle School | 12:00 PM | B | A3 vs A2 | VISC Orcas GU13 2005 | 4 | vs. | WS Bobcats 05-McCaffrey | 0 | 158935 | Game Farm Park | 04:30 PM | Y | A7 vs A5 | AYSA Thunderstrike GU13 | 4 | vs. | CFSC G05 Gowin | 0 | 158938 | Gig Harbor High School | 06:00 PM | 2 | A6 vs A8 | Harbor G05 Orcas | 2 | vs. | LSDSC FLASH | 1 | Bracket - Saturday, October 14, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158939 | First Creek Middle School | 09:00 AM | 1 | A4 vs A6 | STU GU13 Earthbenders | 2 | vs. | Harbor G05 Orcas | 2 | 158942 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | A | A8 vs A5 | LSDSC FLASH | 4 | vs. | CFSC G05 Gowin | 1 | 158940 | Game Farm Park | 11:30 AM | W | A7 vs A3 | AYSA Thunderstrike GU13 | 1 | vs. | VISC Orcas GU13 2005 | 3 | 158941 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Nort | A2 vs A1 | WS Bobcats 05-McCaffrey | 1 | vs. | FME Lady Gators - Olson | 2 | Bracket - Saturday, October 21, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158946 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | B | A8 vs A4 | LSDSC FLASH | 2 | vs. | STU GU13 Earthbenders | 1 | 158945 | Columbia Junior High | 11:00 AM | 1 | A1 vs A7 | FME Lady Gators - Olson | 2 | vs. | AYSA Thunderstrike GU13 | 2 | 158964 | Columbia Junior High | 01:00 PM | 1 | A1 vs A4 | FME Lady Gators - Olson | 5 | vs. | STU GU13 Earthbenders | 1 | 158943 | McMurray Middle School | 02:00 PM | B | A3 vs A5 | VISC Orcas GU13 2005 | 8 | vs. | CFSC G05 Gowin | 0 | 158944 | Lighthouse CS | 02:15 PM | 1 | A6 vs A2 | Harbor G05 Orcas | 4 | vs. | WS Bobcats 05-McCaffrey | 1 | Bracket - Saturday, October 28, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158949 | Kopachuck MS | 10:45 AM | 1 | A6 vs A7 | Harbor G05 Orcas | 1 | vs. | AYSA Thunderstrike GU13 | 1 | 158948 | Southwood | 11:00 AM | 1 | A5 vs A1 | CFSC G05 Gowin | 1 | vs. | FME Lady Gators - Olson | 4 | 158950 | McMurray Middle School | 12:00 PM | B | A3 vs A8 | VISC Orcas GU13 2005 | 1 | vs. | LSDSC FLASH | 3 | 158947 | First Creek Middle School | 12:30 PM | 1 | A4 vs A2 | STU GU13 Earthbenders | 1 | vs. | WS Bobcats 05-McCaffrey | 0 | Bracket - Saturday, November 04, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158953 | Pending Availability 1 | 11:00 AM | 7 | A5 vs A6 | CFSC G05 Gowin | 2 | vs. | Harbor G05 Orcas | 4 | 158952 | Game Farm Park | 12:00 PM | Y | A7 vs A4 | AYSA Thunderstrike GU13 | 1 | vs. | STU GU13 Earthbenders | 2 | 158954 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Nort | A2 vs A8 | WS Bobcats 05-McCaffrey | 2 | vs. | LSDSC FLASH | 1 | 158951 | McMurray Middle School | 02:00 PM | B | A3 vs A1 | VISC Orcas GU13 2005 | 3 | vs. | FME Lady Gators - Olson | 4 | Bracket - Saturday, November 11, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158956 | Pending Availability | 12:00 PM | TBD | A3 vs A6 | VISC Orcas GU13 2005 | 1 | vs. | Harbor G05 Orcas | 1 | 158955 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Nort | A2 vs A7 | WS Bobcats 05-McCaffrey | 3 | vs. | AYSA Thunderstrike GU13 | 1 | 158957 | First Creek Middle School | 12:30 PM | 1 | A4 vs A5 | STU GU13 Earthbenders | 1 | vs. | CFSC G05 Gowin | 1 | Bracket - Saturday, November 18, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158961 | First Creek Middle School | 11:00 AM | 1 | A4 vs A3 | STU GU13 Earthbenders | 1 | vs. | VISC Orcas GU13 2005 | 5 | 158960 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Nort | A2 vs A5 | WS Bobcats 05-McCaffrey | 3 | vs. | CFSC G05 Gowin | 0 | 158959 | Fife High School | 03:00 PM | 1 | A1 vs A6 | FME Lady Gators - Olson | 2 | vs. | Harbor G05 Orcas | 4 | 158962 | Game Farm Park | 03:00 PM | Y | A7 vs A8 | AYSA Thunderstrike GU13 | 2 | vs. | LSDSC FLASH | 3 | 158958 | Surprise Lake Middle School | 06:30 PM | 1 | A8 vs A1 | LSDSC FLASH | 0 | vs. | FME Lady Gators - Olson | 1 | Bracket - Saturday, December 02, 2017Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 158963 | Southwood | 09:00 AM | 1 | A5 vs A7 | CFSC G05 Gowin | 1 | vs. | AYSA Thunderstrike GU13 | 0 | 158966 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | A | A8 vs A6 | LSDSC FLASH | 1 | vs. | Harbor G05 Orcas | 3 | 158965 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Nort | A2 vs A3 | WS Bobcats 05-McCaffrey | 0 | vs. | VISC Orcas GU13 2005 | 0 |
|
|
| |
| |
| | |
|